Археологічна практика

Основним завданням польової археологічної практики є формування у студентів практичних навичок польових археологічних досліджень, зокрема, археологічних розвідок та розкопок пам’яток кам’яної доби, раннього залізного віку та античних пам’яток, первинної обробки знахідок, навичок ведення польової документації та звітності.

Під керівництвом викладачів кафедри археології та етнології України студенти історичного факультету проходили археологічну практику на розкопках пізньопалеолітичного поселення Анетівка II (с. Анетівка Доманівського району Миколаївської області); ранньонеолітичного поселення Катаржино (біля с. Червонознам’янка Іванівського району Одеської області); давньогрецького поселення й некрополя біля с. Кошари (Комінтернівський район Одеської області); комплексу пам’яток античної Тіри й середньовічного Білгорода на території м. Білгород-Дністровський (Одеська область); поселення й могильника римської доби Картал біля с. Орловка (Ренійський район Одеської області); стоянки Кам’яна Могила (Мелітопольський район Запорізької області), неолітичного поселення Кам’яне Завалля (Гайворонський район Кіровоградської області), комплексу античних пам’яток на території сучасних м. Керч, м. Феодосії, поселення пізньоскіфської культури в Бахчисарайському районі (АР Крим), а також у ході археологічних розвідок на теренах Іванівського, Фрунзівського та Ширяєвського районів Одеської області.